MA4L021-120
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Current - Max : 100 mA
Product Status : Active
Package : Tray
Series : MA4L
Capacitance @ Vr, F : 0.2pF @ 0V, 1MHz
Resistance @ If, F : 2.1Ohm @ 10mA, 500MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 35V
Supplier Device Package : Chip
Mfr : MACOM Technology Solutions
Package / Case : Die
Power Dissipation (Max) : 3 W
Diode Type : PIN - Single
Operating Temperature : 175°C (TJ)
Base Product Number : MA4L021
Description : DIODE,PIN,CERAMIC_PKG,SI
Contact Now
RF Diode PIN - Single 35V 100 mA 3 W Chip